طراحی سایت ویژه ی پیج های اینستاگرام

همانطور که می دانید ایجاد اعتماد در کاربر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که قصد داشته باشید از خدمات یک کسب و کار استفاده کنید اما وقتی که اسم آن ها را در گوگل جستجو می کنید هیچ چیز به جز یک پیج اینستاگرام از آن ها در سطح اینترنت وجود ندارد. این اتفاق چندین بار برای من هم رخ داده و هیچوقت از خدمات چنین کسب و کارهایی استفاده نکرده ام.

به عنوان صاحب یک کسب و کار، ترجیح می دهید:

الف) در فروشگاه شخص دیگری (بدون اجاره نامه) فروشگاه خود را راه اندازی کنید؟
ب) مالکیت یا اجاره فضای اختصاصی برای کسب و کار خود داشته باشید؟

با گزینه اول، شما کاملا در اختیار صاحب فروشگاه خواهید بود. اگر وی دیگر نخواهد شما در فروشگاهش کار کنید، تا زمانی که مکان جدیدی پیدا نکنید، کسب و کار شما راکد باقی خواهد ماند. اگر آنها تصمیم بگیرند یک روز صبح فروشگاه را باز نکنند، شما نمی توانید به مشتریان خود دسترسی پیدا کنید و درآمد شما تحت تأثیر این اتفاق قرار می گیرد.
با این حال، اگر مالک یا مستاجر هستید، کنترل بسیار بیشتری بر وضعیت خود خواهید داشت. تغییرات در کسب و کار شخص دیگری بر ماندن شما در تجارت یا درآمد شما تاثیر نخواهد داشت. همین امر در مورد داشتن فروشگاه اینترنتی که شما طراحی و ایجاد می کنید نیز صادق است، نه اینکه حضور آنلاین خود را صرفاً به پلتفرم اینستاگرام محدود کنید.

اگر صرفا در یک یا چند پلتفرم اجتماعی پروفایل کاری راه اندازی کنید، کسب و کار شما در نهایت در اختیار آن پلتفرم‌ ها قرار می‌گیرد. آنها می توانند هر زمان که بخواهند تغییراتی ایجاد کنند و صدای شما راه به جایی نخواهد برد، حتی اگر بر کسب و کار شما تأثیر بگذارد. اگر آن پلتفرم خریداری شود و تغییر کند یا تعطیل شود، ممکن است دیگر نتوانید به مشتریان خود دسترسی پیدا کنید.
یک مثال عالی از این موضوع برای زمانی است که فیس بوک الگوریتم خود را به روزرسانی کرد، بسیاری از صفحات تجاری آسیب دیدند و دسترسی به صفحات تجاری کاهش پیدا کردند. کسب و کارهای فعال در آن هیچ کاری نتوانستند انجام دهند جز شکایت. در نهایت آنها مجبور شدند قوانین جدید را بپذیرند و دست از پروفایل تجاری خود بردارند یا به کار خود با قوانین جدید ادامه دهند.

همین اتفاق ممکن است هر زمانی در پلتفرم اجتماعی دیگری مانند اینستاگرام رخ دهد. شما هیچ کنترلی روی این سیستم عامل های اجتماعی نخواهید داشت.

فروشگاه اینترنتی شما “مرکز” حضور آنلاین شما است در حالیکه رسانه های اجتماعی تنها یک ابزار بازاریابی هستند. اگر وب‌سایت خود را دارید و «مرکز» کسب‌وکار شما است، در این صورت ۱۰۰٪ بر وضعیت خود کنترل کامل دارید.
مانند مثال بالا از فروشگاه شخصی و اجاره ای، شما می توانید فروشگاه خود را داشته باشید و همچنان قفسه ای از اقلام خود را در فروشگاه شخص دیگری راه اندازی کنید. چرا این کار را نمی کنید؟ به خصوص اگر آنها فضا را به صورت رایگان ارائه دهند. نه تنها فروشگاه خود را کنترل می کنید، بلکه می توانید از فضای شخص دیگری برای بازاریابی اقلام خود و فروش آنها استفاده کنید. اگر آنها فروشگاه خود را ببندند، ممکن است یک فضای بازاریابی عالی را از دست بدهید، اما کسب و کار شما پا برجاست.

از اینستاگرام باید به عنوان یک پلتفرم بازاریابی برای بازگرداندن ترافیک به وب سایت خود استفاده کنید. از این ترافیک برای ارتقا لیست مشتریان خود بهره ببرید تا بتوانید در هر زمان و هر مکان با آنها ارتباط برقرار کنید.

مزایای ساخت سایت

در ادامه این مطلب ما ۳ دلیل خیلی مهم برای اینکه باید حتما برای فروشگاه اینستاگرامی خودتان سایت داشته باشید را آماده کرده ایم تا شما را متقاعد کنیم که همین امروز این کار را انجام دهید.

دلیل اول: سایت باعث ایجاد اعتماد و اعتبار خواهد شد

همانطور که می دانید ایجاد اعتماد در کاربر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که قصد داشته باشید از خدمات یک کسب و کار استفاده کنید اما وقتی که اسم آن ها را در گوگل جستجو می کنید هیچ چیز به جز یک صفحه اینستا یا فیسبوک از آن ها در سطح اینترنت وجود ندارد. این اتفاق چندین بار برای من هم رخ داده است و هیچوقت از خدمات چنین کسب و کارهایی استفاده نکرده ام.

وقتی مشتری وارد پیج اینستاگرام شما می شود و آدرس سایت شما مشاده میکند، نفس راحتی می کشد و با خیال راحت به شما اعتماد می کند؛ چرا؟

چون شما بعد از طراحی سایت می توانید گواهی نماد الکترونیک را برای سایت خود دریافت کنید و اعتماد مشتریان خود را بیش از قبل جلب کنید.

داشتن سایت یعنی اینکه مالک کسب و کار موردنظر در مورد کسب و کار خودش کاملا جدی است که تصمیم گرفته چنین زمان و هزینه ای را برای آن سرمایه گذاری کند. مطمئنا کسی دوست ندارد چنین مبلغی را فقط برای سرگرمی یا کلاهبرداری هزینه کند.

با وجود اینکه خیلی از کاربران به صورت مستقیم از اینستاگرام خرید می کنند اما احتمالا خود شما هم در این مورد با من هم نظر باشید. به همین خاطر خیلی ها قبل از اینکه از شبکه های اجتماعی خرید کنند به دنبال وبسایت کسب و کار موردنظر می گردند و در صورتی که سایت نداشته باشید، تاثیر بسیار مهمی بر روی سطح اعتماد کاربر موردنظر خواهید گذاشت.

دلیل دوم: سایت یک دستیار بازاریابی ۲۴ساعته برای شما است

برخی اوقات برای شما هم ممکن است این اتفاق افتاده باشد که حوصله فعالیت در اینستاگرام را نداشته باشید. با وجود اینکه این موضوع باعث نمی شود کسب و کار شما به صورت کامل شکست بخورد اما باعث کاهش نرخ تعامل و فعالیت اکانت شما خواهد شد. مشکل اصلی شبکه های اجتماعی نیز همین موضوع است. برای استفاده از این پلتفرم شما باید مدام داخل آن فعالیت داشته باشید و به صورت مرتب به تولید محتوا بپردازید. برای اینکه بتوانید در اینستاگرام موفق باشید، باید همیشه داخل آن فعالیت داشته باشید.

اما اگر سایت داشته باشید دیگر هیچ نیازی به فعالیت مستمر و دائمی نخواهید داشت. وقتی که شما سایت خودتان را طراحی کنید و از یک استراتژی و طراحی خوب برای آن استفاده کنید نیازی نیست که هیچ کاری روی آن انجام دهید. همچنین از آنجایی که وبسایت شما همیشه فعال است، هر کسی در هر کجای دنیا می تواند در تمام ساعات شبانه روز به آن دسترسی داشته باشد و بدون اینکه نیاز باشد شما کاری انجام دهید، از شما خرید خواهد کرد.

دلیل سوم: شما مالک سایت خودتان هستید

به این موضوع فکر کنید که اگر اینستاگرام همین فردا تعطیل شود شما چه کاری می توانید انجام دهید؟ در صورتی که یک سایت قوی داشته باشید و بتوانید از طریق آن آدرس ایمیل یا شماره تلفن مخاطبین خودتان را به دست بیاورید، مشکلی از این بابت نخواهید داشت. ولی اگر اینستاگرام تنها روش ارتباطی شما با مشتری ها باشد، به احتمال زیاد در صورت بروز چنین مشکلی ضرر بسیار زیادی را متحمل خواهید شد.

با طراحی سایت برای پیج اینستاگرام خود دیگر با اعلام اخبار فیلترینگ ترس و وحشت سراغ شما نمی آید که ممکن است فروشگاه و درآمد شما از بین برود. 

سخن نهایی

امیدواریم  اینطور برداشت نکرده باشید که باید اینستاگرام و شبکه های اجتماعی را به صورت کلی نادیده بگیرید و فقط در سایت خودتان فعالیت کنید. مطمئنا فعالیت در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام در کنار سایت فروشگاهی مزایای بسیار بیشتری را برای شما به دنبال خواهد داشت و باعث می شود راحت تر بتوانید با مشتریان خودتان ارتباط برقرار کنید. هدف ما این است که به شما بگوییم نباید از اینستاگرام به عنوان استراتژی بازاریابی اصلی خودتان استفاده کنید بلکه باید کمی متفاوت تر نسبت به حضور دیجیتالی خودتان فکر کنید تا بتوانید امنیت بیشتری برای کسب و کارتان فراهم کنید و در عین حال بتوانید فروش خودتان را نیز افزایش دهید.

امکانات سایت فروشگاهی

دامنه اختصاصی

ایجاد دامنه اختصاصی برای فروشگاه شما

بی نهایت محصول

بدون محدودیت محصول اضافه کنید.

درگاه پرداخت

به راحتی به سایت خودتان پرداخت آنلاین اضافه کنید

سیستم انبارداری

موجودی محصولات خودتان را در یک محیط ساده مدیریت نمایید.

کد تخفیف

در مناسبت ها تخفیف ارائه نمایید.

بهینه شده برای موبایل

وب سایت شما به صورت خودکار در موبایل و تبلت به بهترین شکل نمایش داده می شود.

مدیریت سفارش ها

به راحتی سفارش های ثبت شده را مدیریت کنید.

دسته بندی محصولات

محصولات خود را دسته های مختلف دسته بندی کنید.

تعرفه های ما:

اینستاشاپ

ماهانه۱۹۵/۰۰۰ تومان
  • دامنه رایگان
  • هاست رایگان
  • پشتیبانی رایگان
  • تحویل حداکثر ۵ روزه

وب شاپ

ماهانه۲۹۵/۰۰۰ تومان
  • دامنه رایگان
  • هاست رایگان
  • پشتیبانی رایگان
  • تحویل حداکثر ۱۰ روزه

برای مشاهده نمونه اینستاشاپ به لینک زیر مراجعه کنید:

برای مشاهده نمونه وب شاپ به لینک زیر مراجعه کنید:

نیاز به مشاوره دارید؟ همین الان با ما تماس بگیرید

تماس با ما